Askılı Tekstil Taşımacılığı

Çorlu Askılı Tekstil Taşımacılığı

Lojistik, bilgi, nakliye, envanter, depo, malzeme taşıma ve ambalajlama ile hatta güvenlik entegrasyonunu içerir. Lojistik, tedarik zincirinin zaman ve mekan değerini katan bir kanaldır. Günümüzde üretim lojistiğinin karmaşıklığı, bitki simülasyon yazılımı ile modellenebilir, analiz edilebilir, görselleştirilebilir ve optimize edilebilir, ancak sürekli değişmektedir. Çok aşamalı hammaddeden bitmiş mallara geçilmesi gereken tekstil endüstrisinde ve daha sonra müşteri tarafından belirli bir zaman aralığında sona erdirilmek için, lojistik yönetimi müşterilerin ihtiyaçlarını karşılamada hayati bir rol oynuyor ve iş yerinde atölyeler getiriyor.

Lojistik sözcüğünün kökeni Fransız fiil logerında yer almak ya da çeyrektir. İlk kullanım alanı, bölgedeki askeri güçleri temin eden ve bakım yapan hareket bilimini tanımlamaktı. Daha sonra, hammaddeden bitmiş mallara kadar bir organizasyonun içinden gelen materyal akışının yönetimini tanımlamak için kullanıldı. Sonunda nihai tüketici ya da teslimat için sonuçta çalışan girdiler vermek anlamına gelir.

Lojistik Yönetimi Kuruluna göre lojistik, tüm katma değer zinciri boyunca sanayi ve ticaret şirketlerinde gerekli bilgi akışı da dahil olmak üzere tüm dahili ve ağ çapında materyal, bölüm ve ürün akışının entegre planlama, kontrol, gerçekleştirme ve izlenmesini içerir (ve ürün ömrü döngüsü) müşteri gereksinimlerini teyit etmek için kullanır.